Európa legnyugatibb pontja Írországban található, nem más, mint a Great Blasket Island Kerry megyében. Ez az apró (4.5km²) sziget ír halászok otthona volt 1953-ig.
Ekkor ugyanis kitelepítették a lakosságot a rossz időjárási körülmények miatt. Összesen 150-en laktak a szigeten.
Az ír irodalom 3 kiemelkedő alakja származott innen -Tomás Ó Criomhthain, Peig Sayers és Muiris Ó Súilleabháin - ők mindannyian ír nyelven írtak, de műveiket több nyelvre is lefordították. Sayers szülőháza még mindig áll, egyik részében hostelt rendeztek be.
Nyári időszakban hajóval közelíthető meg, ami Dunquin kikötőjéből indul. 12 személyes, a hajóút 35 perc.
A halászok egykori házainak romjait meg lehet látogatni, szomorú emlékei az egykori halászfalu életének. A romfaluból hátborzongatóan szép utak vezetnek a sziklás nyugati part felé.
Ha valakinek szállásra van szüksége, az megszállhat a Dingle-félszigeten is, de a szigeten is van rá lehetőség, csak jó előre le kell foglalni.
Dunquin-ben, a Dingle-félszigeten a Great Blasket Centre-ben, megtekinthető egy kiállítás is a sziget életéről. Filmmel, fotókkal, makettekkel, könyvidézetekkel és egykori használati tárgyak segítségével nyerhetünk bepillantást az egykori kis ír anyanyelvű halászközösség életébe. A múzeum étterméből egyébként nagyon szép kilátás nyílik a szigetcsoport többi tagjára – Tiaracht-ra és Inishtooskertre - is.
A szigeten nagyon kevés az ivóvíz, ezért nem árt magunkkal vinni.